+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Malackodtak Mura-mentén
2019. február 18. hétfő 15:09
Malackodtak Mura-mentén
Hatodik alkalommal rendezte meg szombaton Murakeresztúr és Fityeház a Mura-menti malacságokat.
Murakeresztúr

Meglepetéssel is készültek a tréfás kedvű böllérek: először egy plüssmalaccal keltek birokra. A főzőcsapatoknak természetesen nem ezen az egy játékállaton kellett osztozkodniuk: mindegyikük kapott egy sertést, helyi gazdák felajánlásából. Az úgynevezett „látványdisznóvágás” 130 kilós áldozatát régi falusi szokások szerint kezdték feldolgozni: a szőrét égő szalmával perzselték le. A bontás után munkához láttak a csapatok: általában több fogás is készült.

– Főételként csinálunk szőlős savanyúkáposztát vajon párolt szűzpecsenyével, és azután hurkát, kolbászt. És toroskáposztát is csinálunk – árulta el Sámóczi István. A böllércsapatok fiataljai otthonról hozták magukkal a sütés-főzés fortélyait. – Édesapáktól, édesanyáktól, nagymamáktól, nagypapáktól tanultuk, már kisgyermekkorunkban ott voltunk mellettük, és ellestük, miként működik ez az egész. De most is segítenek itt a nagymamák –  mondta el Grudics Kristóf. 

A 2014-ben elindult Mura-menti malacságok mára igazi fesztivállá nőtte ki magát. – Nyolc csapat van itt, de rajtuk kívül még öt szeretett volna jelentkezni. Kezd bővülni az érdeklődési kör a böllérfesztivál iránt itt, Zala megyében és a dunántúli régióban is –nyilatkozta Zavarkó József főszervező.

Sőt, még a határon túlról, Horvátországból is érkeztek vendégek: egy részük fellépőként, a többiek pedig a versenyen vettek részt.  Az egyházközségi böllérfesztivál megnyitóján elhangzott: a disznótorok régen igazi nagy családi események voltak, a falvak ünnepei. – Megfelelő hagyományokkal, ami falvanként vagy térségenként változott. Hiszen, ha elutazunk egy 20-30 kilométerrel távolabb fekvő településre, az ott készített ételeknek már más volt az ízük, más lehetett az ízesítésük. Ezért fontos, hogy a települések a hagyományaikhoz ragaszkodnak – fogalmazott Cseresnyés Péter miniszterhelyettes, országgyűlési képviselő.

A Mura-menti malacságokat hatodik alkalommal rendezte meg Murakeresztúr és Fityeház önkormányzata, valamint a murakeresztúri egyházközség. A szervezők minden korosztályra gondoltak, a koncertek éjszakába nyúlóan várták az érdeklődőket.

Galéria
további friss hírek
17
szep.
18:00
1
Nagykanizsa
16. Kanizsai Bor- és Dödölle Fesztivál
17
szep.
16:00
1
Nagykanizsa
India és Nagykanizsa közös kincseit látogatták meg
17
szep.
14:57
4
Nagykanizsa
A Kanizsai Kulturális Központ őszi-téli programjai közt lesznek például színházi előadások, musicalek és operettgála, de informatikai előadásokra is várják az érdeklődőket.
17
szep.
14:50
4
Nagykanizsa
A budapesti csoport a Sass-hagyaték miatt érkezett, így az alkotó család kiállításának megtekintése volt az első állomása a kanizsai utazásnak.
17
szep.
13:35
4
Nagykanizsa
Ötödik alkalommal rendezték meg az EliminaTour kerékpárosversenyt.
Olimpiai aranyérmesek is tekertek a Csónakázó-tónál a hétvégén – ötödik alkalommal rendezték meg az EliminaTour kerékpárosversenyt. Az ország egyetlen mesterségesen kiépített XCO..tovább olvasom
17
szep.
13:27
4
Nagykanizsa
Eddig csaknem 250 ezer kilométert tekertek le azok, akik csatlakoztak a Bringázz a munkába! kampányhoz.
Az országos program még szeptember 22-ig tart, és bárki részt vehet benne – ennek módjáról a www.bringazzamunkaba.hu oldalon lehet tájékozódni. Az akció ezúttal a jövőre Magyarországra érkező Giro..tovább olvasom
17
szep.
13:25
4
Nagykanizsa
Bírságok kiszabásáról döntött a helyi választási bizottság.
Két képviselő- és egy polgármesterjelölt, valamint az egyik jelölőszervezet nem adta le időben az üres ajánlóíveket. A bizottság a mulasztásokért összesen 16 ezer forintnyi pénzbüntetést..tovább olvasom
17
szep.
13:21
4
Nagykanizsa
A CMI Environment Hungary Kft. által gyártott, összesen 50 méter hosszú tartályt öt kamion viszi külföldre.
A két részletben összeszerelt berendezés egy-egy nagyobb elemét daru helyezte a teherautóra. Az úgynevezett PICKLING-kádat Antwerpenből hajón szállítják tovább Argentínába, ahol a későbbiekben folyamatosan..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
06:30
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, honvedelem.hu, Üzenet
07:05
07:30
08:00
Híradó
08:15
Kvantum
08:45
Székely konyha
09:15
Sztárportré: Rakonczai Imre
09:45
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, honvedelem.hu, Üzenet
10:20
Lapozó
12:00
12:25
12:55
Kvantum
13:25
Székely konyha
13:55
Sztárportré: Rakonczai Imre
14:25
Lapozó
18:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
18:30
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
19:30
20:00
Kalando-zoo
20:30
Híradó
20:45
Látogató
21:15
21:45
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
22:15
Lapozó
híradó 2019.09.17

BÍRSÁGOLTAK – pénzbüntetést szabott ki a helyi választási bizottság egy jelölőszervezetre, egy polgármesterjelöltre és két képviselőjelöltre, mert nem adták le időben az üres ajánlóíveket 

BRINGÁZZ A MUNKÁBA! – vasárnapig tart a kampány, még bárki csatlakozhat az országos kilométergyűjtő akcióhoz  

ÚTON AZ ÓRIÁSOK – elkezdődött a Kanizsán gyártott 50 méteres felületkezelő kád elszállítása, Magyarországon ilyen nagy még nem készült ebből a berendezésből

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu