+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Malackodtak Mura-mentén
2019. február 18. hétfő 15:09
Malackodtak Mura-mentén
Hatodik alkalommal rendezte meg szombaton Murakeresztúr és Fityeház a Mura-menti malacságokat.
Murakeresztúr

Meglepetéssel is készültek a tréfás kedvű böllérek: először egy plüssmalaccal keltek birokra. A főzőcsapatoknak természetesen nem ezen az egy játékállaton kellett osztozkodniuk: mindegyikük kapott egy sertést, helyi gazdák felajánlásából. Az úgynevezett „látványdisznóvágás” 130 kilós áldozatát régi falusi szokások szerint kezdték feldolgozni: a szőrét égő szalmával perzselték le. A bontás után munkához láttak a csapatok: általában több fogás is készült.

– Főételként csinálunk szőlős savanyúkáposztát vajon párolt szűzpecsenyével, és azután hurkát, kolbászt. És toroskáposztát is csinálunk – árulta el Sámóczi István. A böllércsapatok fiataljai otthonról hozták magukkal a sütés-főzés fortélyait. – Édesapáktól, édesanyáktól, nagymamáktól, nagypapáktól tanultuk, már kisgyermekkorunkban ott voltunk mellettük, és ellestük, miként működik ez az egész. De most is segítenek itt a nagymamák –  mondta el Grudics Kristóf. 

A 2014-ben elindult Mura-menti malacságok mára igazi fesztivállá nőtte ki magát. – Nyolc csapat van itt, de rajtuk kívül még öt szeretett volna jelentkezni. Kezd bővülni az érdeklődési kör a böllérfesztivál iránt itt, Zala megyében és a dunántúli régióban is –nyilatkozta Zavarkó József főszervező.

Sőt, még a határon túlról, Horvátországból is érkeztek vendégek: egy részük fellépőként, a többiek pedig a versenyen vettek részt.  Az egyházközségi böllérfesztivál megnyitóján elhangzott: a disznótorok régen igazi nagy családi események voltak, a falvak ünnepei. – Megfelelő hagyományokkal, ami falvanként vagy térségenként változott. Hiszen, ha elutazunk egy 20-30 kilométerrel távolabb fekvő településre, az ott készített ételeknek már más volt az ízük, más lehetett az ízesítésük. Ezért fontos, hogy a települések a hagyományaikhoz ragaszkodnak – fogalmazott Cseresnyés Péter miniszterhelyettes, országgyűlési képviselő.

A Mura-menti malacságokat hatodik alkalommal rendezte meg Murakeresztúr és Fityeház önkormányzata, valamint a murakeresztúri egyházközség. A szervezők minden korosztályra gondoltak, a koncertek éjszakába nyúlóan várták az érdeklődőket.

Galéria
további friss hírek
26
máj.
20:00
1
Nagykanizsa
Határtalanul! utazásait bemutató fotókiállítás a Rozgonyi-iskolában
26
máj.
20:00
1
Nagykanizsa
A Magyar Régészet Napján
25
máj.
19:06
1
Nagykanizsa
Parragh László előadása a Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara gyűlésén
25
máj.
18:25
1
Galambok
A galamboki piactér avatása
24
máj.
18:52
1
Eszteregnye
Eszteregnyei dalostalálkozó
24
máj.
18:25
1
Nagykanizsa
Átadták Nagykanizsa legújabb játszóterét
24
máj.
18:11
2
Szombathely
Kanizsai cukrász alkotása lett az év fagylaltja, a Piemont Királya fantázianevű, mogyorós hűsítőt Wilheim Dávid készítette.
24
máj.
18:08
1
Nagykanizsa
Cseresnyés Péter, a Fidesz választókerületi elnöke elmondta: a vasárnapi voksolás nemzetünkről és gyermekeinkről szól.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
12:00
Székely konyha
12:30
Sztárportré: Kocsis Tibor
13:00
Lapozó
18:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
18:30
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
19:35
20:05
KVSE – BVSC OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés
21:05
21:35
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
22:10
Lapozó
híradó 2019.05.24

FEJLESZTÉS A GYERMEKEKÉRT – felavatták a Kanizsai Dorottya Kórház játszóterét, a speciális játékelemeket testi vagy szellemi fogyatékkal élő gyerekek is használhatják 

KÜLDÖTTGYŰLÉS ÉS DÍJAZÁS – elismeréseket is átadtak a Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara tanácskozásán 

ÉDES SIKER – kanizsai cukrász alkotása lett az év fagylaltja, a Piemont Királya fantázianevű, mogyorós hűsítőt Wilheim Dávid készítette

partnereink
NaGESZ
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu