+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Visszatért szülővárosába Nikli Zsolt atya
2019. augusztus 12. hétfő 15:22
Visszatért szülővárosába Nikli Zsolt atya
A Jézus Szíve Plébánia új plébánosa tegnap este tartotta bemutatkozó miséjét.
Nagykanizsa

A Jézus Szíve Plébánia új plébánosa tegnap este tartotta bemutatkozó miséjét. Nikli Zsolt prédikációjában arra hívta fel a figyelmet, hogy a keresztény létet mindenkinek tudatosan kellene megélnie.

Bemutatkozott a kanizsai híveknek Nikli Zsolt atya, a Jézus Szíve Plébánia új plébánosa. Nikli Zsolt több mint tíz éven keresztül szolgált a Somogy megyei Gamáson és az oda tartozó falvakban, Nagykanizsa azonban nem ismeretlen számára. – Itt nőttem fel, ide jártam általános iskolába, középiskolába. Igaz, én nem ehhez az egyházközséghez tartoztam, hanem a piarista templomhoz, de sokat ministráltam itt is, középiskolásként, kispapként elég sokat orgonáltam ebben a templomban, úgyhogy annyira nem ismeretlen a hely - mondta Nikli Zsolt, a Jézus Szíve Plébánia plébánosa.

Nikli Zsolt nemcsak a Felsőtemplomban, a Kórházkápolnában, Sáncban és Bagolán lát el egyházi szolgálatot, hanem Fityeházán és Murakeresztúron, valamint a nagykanizsai kerület espereseként is tevékenykedik majd. Bemutatkozó miséjében pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a keresztény ember számára lételemnek kellene lennie, hogy időt szakítson az Istenre. – A keresztény létünket tudatosan éljük meg. Nem immel-ámmal, hébe-hóba vagy éppen egy kicsit, hanem ahogy ő mondja: „Aki az eke szarvára teszi a kezét és hátrafelé tekint, az nem méltó hozzám.” Buzdítás számunkra, buzdítás a készületre, hiszen egész földi létünk, földi életünk egy nagy advent, egy nagy készületnek kell, hogy legyen - fogalmazott.

Nikli Zsolt Híradónknak elmondta, hogy meglepte a kaposvári megyés püspök felkérése, de reményekkel telve tért vissza szülővárosába, azonban időre van szüksége, hogy megismerje a hozzá tartozó egyházközség valamennyi közösségét. A korábbi plébános, Szűcs Imre atya a Balatonlellei Plébánián szolgálja tovább a katolikus egyházat.

Galéria
további friss hírek
12
dec.
17:22
1
Szepetnek
Adventi éneklés Szepetneken
12
dec.
16:39
4
Nagykanizsa
A szóbeli fordulójához érkezett tegnap a Kőrösi-iskola idegen nyelvi versenye.
A szóbeli fordulójához érkezett tegnap a Kőrösi-iskola idegen nyelvi versenye. Német, majd angol mondókákkal és dalokkal köszöntötték a megmérettetés résztvevőit a Kőrösi-iskola tanulói. Az idegen..tovább olvasom
12
dec.
16:37
4
Nagykanizsa
Közgyűlés elé bocsátotta a nagykanizsai velodrom ügyét a pénzügyi és gazdasági bizottság.
Közgyűlés elé bocsátotta a nagykanizsai velodrom ügyét a pénzügyi és gazdasági bizottság. A kerékpáros edzőcsarnok építéséről szóló javaslatot a grémium szakmaiatlannak tartotta,..tovább olvasom
12
dec.
16:34
4
Nagykanizsa
Dr. Zacher Gábor tartott előadást a digitális detoxról diákoknak.
Dr. Zacher Gábor tartott előadást tegnap kilencedik és tizedik évfolyamos diákoknak. Az eseménynek a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusza adott otthont. A toxikológus humorban és személyes történetekben gazdag előadásában..tovább olvasom
12
dec.
16:33
4
Nagykanizsa
Megtartotta alakuló ülését a Nagykanizsa és Térsége Önkormányzati Társulás.
Megtartotta alakuló ülését a Nagykanizsa és Térsége Önkormányzati Társulás. Az önkormányzati választásokat követően erre a törvényi előírások miatt volt szükség. Az..tovább olvasom
12
dec.
16:24
4
Surd
A fenyők javát már elszállították a térségből.
A fenyők javát már elszállították a térségből, a legtöbb szállítmány december elején kelt útra, de még mindig érkeznek a teherautók és a kamionok a dél-zalai településekre,..tovább olvasom
12
dec.
16:12
4
Nagykanizsa
Székelyné Kiss Emese kaposfői lelkipásztor vendégszolgálatával folytatódott az Adventi Esték.
Székelyné Kiss Emese kaposfői lelkipásztor vendégszolgálatát hallhatták tegnap a református gyülekezet tagjai az Adventi Esték sorozatban. A programsorozatot immár ötödik alkalommal szervezte meg a Nagykanizsai Református..tovább olvasom
12
dec.
16:09
4
Nagykanizsa
Idén 160 rászorulónak – családnak és egyedülállónak is juttatnak ajándékot.
Hátrányos helyzetű családokat ajándékozott meg tegnap a Nagykanizsai Család- és Gyermekjóléti Központ. Az ünnepek előtti rendezvénysorozatot 6. éve rendezi meg a központ. Idén 160 rászorulónak –..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
12:00
Önkormányzati ülés és a közmeghallgatás közvetítése felvételről
14:00
A Monarchia hajóroncsai: A Zenta történet
14:25
14:55
15:25
Lapozó
18:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
18:30
Sztárportré: Edvin Marton
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
19:30
Egy falat kenyér és egy csipetnyi szó
20:00
Forgószínpad
20:30
Híradó
20:45
Látogató
21:15
21:45
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
22:15
Lapozó
híradó 2019.12.12

ALÁÍRTÁK A SZERZŐDÉST – kezdődik a multifunkciós rendezvény- és sportcsarnok építése, a kivitelező 600 napon belül végez a munkával

KÖSZÖNET NAPJA - a Nagykanizsai Civil Kerekasztal Egyesület hat kategóriában díjazta a civilek tevékenységét

KORUNK FÜGGŐSÉGEI – kilencedik és tizedik évfolyamos diákoknak tartott előadást Dr. Zacher Gábor, a toxikológus az online világ káros hatásairól is beszélt

ITT SZÜLETIK A KARÁCSONYFÁK TÖBBSÉGE – a fenyők javát már elszállították a térségből a nagyobb városokba

CSALÁDOK KARÁCSONYA – hátrányos helyzetűeket ajándékozott meg a Nagykanizsai Család- és Gyermekjóléti Központ

ADVENTI ESTÉK – egy kaposfői lelkipásztor vendégszolgált tegnap a református gyülekezetnél

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu