+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Visszatért szülővárosába Nikli Zsolt atya
2019. augusztus 12. hétfő 15:22
Visszatért szülővárosába Nikli Zsolt atya
A Jézus Szíve Plébánia új plébánosa tegnap este tartotta bemutatkozó miséjét.
Nagykanizsa

A Jézus Szíve Plébánia új plébánosa tegnap este tartotta bemutatkozó miséjét. Nikli Zsolt prédikációjában arra hívta fel a figyelmet, hogy a keresztény létet mindenkinek tudatosan kellene megélnie.

Bemutatkozott a kanizsai híveknek Nikli Zsolt atya, a Jézus Szíve Plébánia új plébánosa. Nikli Zsolt több mint tíz éven keresztül szolgált a Somogy megyei Gamáson és az oda tartozó falvakban, Nagykanizsa azonban nem ismeretlen számára. – Itt nőttem fel, ide jártam általános iskolába, középiskolába. Igaz, én nem ehhez az egyházközséghez tartoztam, hanem a piarista templomhoz, de sokat ministráltam itt is, középiskolásként, kispapként elég sokat orgonáltam ebben a templomban, úgyhogy annyira nem ismeretlen a hely - mondta Nikli Zsolt, a Jézus Szíve Plébánia plébánosa.

Nikli Zsolt nemcsak a Felsőtemplomban, a Kórházkápolnában, Sáncban és Bagolán lát el egyházi szolgálatot, hanem Fityeházán és Murakeresztúron, valamint a nagykanizsai kerület espereseként is tevékenykedik majd. Bemutatkozó miséjében pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a keresztény ember számára lételemnek kellene lennie, hogy időt szakítson az Istenre. – A keresztény létünket tudatosan éljük meg. Nem immel-ámmal, hébe-hóba vagy éppen egy kicsit, hanem ahogy ő mondja: „Aki az eke szarvára teszi a kezét és hátrafelé tekint, az nem méltó hozzám.” Buzdítás számunkra, buzdítás a készületre, hiszen egész földi létünk, földi életünk egy nagy advent, egy nagy készületnek kell, hogy legyen - fogalmazott.

Nikli Zsolt Híradónknak elmondta, hogy meglepte a kaposvári megyés püspök felkérése, de reményekkel telve tért vissza szülővárosába, azonban időre van szüksége, hogy megismerje a hozzá tartozó egyházközség valamennyi közösségét. A korábbi plébános, Szűcs Imre atya a Balatonlellei Plébánián szolgálja tovább a katolikus egyházat.

Galéria
további friss hírek
13
okt.
18:54
1
Nagykanizsa
Újabb cég fejlődik az ipari parkban
13
okt.
13:13
1
Nagykanizsa
Röntgen Kanizsa Kupa
12
okt.
15:14
1
Nagykanizsa
Kanizsai Vadmacskák SE – ELTE Fortis 87–65
11
okt.
20:00
1
Nagykanizsa
Átadták kibővített térfigyelő kamerahálózatot Nagykanizsán
11
okt.
20:00
1
Nagykanizsa
Gálaesttel nyitották meg az Idősek Hetét
11
okt.
16:32
2
Nagykanizsa
A Viridis Pannonia Kft. városszerte a társasházi hulladék gyűjtésére használatos, 770 és 1100 literes tartályokat tisztítja a jövő hét elején.
11
okt.
16:19
4
Nagykanizsa
Az akciót a Nagykanizsai Civil Kerekasztal Egyesület szervezte a Vöröskereszttel és a bibliotékával együttműködve.
Az akciót a Nagykanizsai Civil Kerekasztal Egyesület szervezte a Vöröskereszttel és a bibliotékával együttműködve. A rendszeresen segítő donorok mellett hét új véradó is érkezett tegnap a könyvtárba.  Az..tovább olvasom
11
okt.
16:16
5
Nagykanizsa
Vasárnaptól forgalomkorlátozás lesz érvényben.
Megkezdődik a Múzeum tér felújítása – vasárnaptól forgalomkorlátozás lesz érvényben. A Területi Infrastrukturális Fejlesztések projekt keretében tovább folytatódnak az..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
híradó 2019.10.11

A BIZTONSÁGÉRT – átadták a város kibővített térfigyelő kamerarendszerét, már 129 ponton működik a legmodernebb technika 

MEGFELELŐ KÖRÜLMÉNYEK – felavatták a Teleki utcai idősek otthona új részlegét, így a demenciával küzdők gondozása Kanizsán is biztosított 

IDŐTÁLLÓ ÉS GYERMEKBARÁT – birtokba vették a legkisebbek a Pipitér-óvoda gumiburkolatú biciklipályáját

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu