+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Indul a csarnok építése
2019. december 12. csütörtök 15:47
Indul a csarnok építése
Aláírta a vállalkozási szerződést az önkormányzat és a beruházást kivitelező cég.
Nagykanizsa

Kezdődik a multifunkcionális rendezvény- és sportcsarnok építése – aláírta a vállalkozási szerződést az önkormányzat és a beruházást kivitelező cég. A ZÁÉV – a dokumentumban foglaltak szerint – 600 napon belül végez a mintegy 15 milliárd forint értékű projekttel. A hírre az Éljen VárosuNk! Egyesület úgy reagált: noha a frakció támogatja a csarnok megépítését, szeretne mielőbb tájékoztatást kapni a létesítmény fenntartásának költségeiről.

A kormány még októberben döntött arról, hogy az eredeti költségvetéshez képest további 6 milliárd forintot biztosít a csarnok építésére. A támogatói okiratot tegnap módosították, ma reggel pedig alá is írta a kivitelezési szerződést az önkormányzat és a ZÁÉV, amely 600 napon belül vállalta a létesítmény átadását. – Ez egy csaknem 15 milliárdos beruházás. Nagykanizsa álma volt már sok évtizede. Még ifjú koromból emlékszem arra, miként élte meg a sportcsarnok hiányát ez a nagy közösség, amely szurkolásban és a sportok szeretetében is kiváló. Nem véletlenül van jelen nálunk annyiféle extrém sport, kiváló minőségben űzve – fogalmazott Balogh László polgármester.

Az összesen 5000 néző befogadására alkalmas, mobil színpaddal, valamint korszerű fény- és hangtechnikával felszerelt csarnok a Modern Városok Program egy újabb nagyberuházása az ipari park bővítése után, amely elindul. – Köszönetet kell először is mondani a magyar kormánynak, amiért biztosítja azt a pénzösszeget, amely a sportcsarnok megépítéséhez szükséges, amely szinte teljes felszereltséggel fog elkészülni. Remélhetőleg 2021 végére vagy 2022 elejére a helyi csapatok küzdelmeit már ebben a sportcsarnokban tudjuk nézni – mondta Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő.

A sportcsarnok felépítéséről még 2015-ben született döntés. Az akkori ellenzék támogatta a projektet, noha annak nem minden pontjával értett egyet. Az Éljen VárosuNk! Egyesület most azt kifogásolja: sem a frakció, sem a lakosság nem kapott kellő tájékoztatást az épület fenntartásának költségeiről és a kivitelezésről. – Az itt élő lakókkal legyen egy egyeztetés arról, miként változik a közlekedési rend, milyen módon zavarja az építkezés a környéken élő több ezer ember mindennapjait, a napközbeni közlekedést, munkavégzést. Itt fenekestől fel fog fordulni az egész környék. Viszont az itt lakók azt szeretnék, hogy a lehető legkevesebb súrlódással történjen az építkezés. Mindent meg fogunk tenni azért, hogy a megfelelő tájékoztatást megkapják – nyilatkozta Horváth Jácint, az ÉVE frakcióvezető-helyettese.

A sportcsarnok a keleti városrészben, az egyik bevásárlócentrum melletti kihasználatlan területen épül. A tervek szerint közvetlenül mellette áll majd a szintén állami forrásból finanszírozott velodrom, amely elsősorban kerékpárosoknak biztosíthat lehetőséget edzésre és versenyzésre. A fedett körpálya felépítéséről és annak fenntartásáról, működtetéséről ma dönt a közgyűlés.

Galéria
további friss hírek
26
jan.
18:25
1
Nagykanizsa
Szikrák Táncegyüttes önálló est
25
jan.
18:25
1
Nagykanizsa
Sarlós Boldogasszony Plébánia egyházközségi bál
24
jan.
18:25
1
Sormás
Batthyány-gimnázium alapítványi bál
24
jan.
17:42
4
Nagykanizsa
A múzeum több, a polgári bálok idejéből fennmaradt tárgyat is őriz a gyűjteményében.
A Thúry György Múzeum gyűjteménye már 18 ezres darabszámúra növekedett, viszont ebből a farsangi és báli szezonra vonatkozó tárgyak mennyisége viszonylag csekély. Néprajzi vonulaton a muzeológusok..tovább olvasom
24
jan.
15:36
2
Nagykanizsa
A televízió munkatársai mellett a fórumon részt vesz az ÉVE-frakció két tagja, Fodor Csaba és Horváth Jácint.
A televízió munkatársai mellett a fórumon részt vesz az ÉVE-frakció két tagja, Fodor Csaba és Horváth Jácint is, így az érdeklődök tőlük is kérdezhetnek, őket is megismerhetik. A hagyományteremtő..tovább olvasom
24
jan.
15:13
4
Nagykanizsa
A szakemberek szerint az óvatosság és a jármű megfelelő műszaki állapota az a két fontos tényező, amellyel sokat tehetünk a biztonságos közlekedésért.
24
jan.
15:07
4
Nagykanizsa
Ilyenkor vágják ki azokat a fákat is, melyek eltávolítása nem sürgős, de indokolt.
Ilyenkor vágják ki azokat a fákat is, melyek eltávolítása nem sürgős, de indokolt. A közterületi növényzetet, fákat és bokrokat folyamatosan ápolják, ha szükséges, cserélik a szakemberek, akik a..tovább olvasom
24
jan.
15:02
4
Nagykanizsa
A csütörtöki előadáson gyakorlati példákról és mindenki számára megvalósítható energiahasznosítási módokról hallhattak az érdeklődők.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
híradó 2020.01.24

FOLYTATÓDHAT A FEJLESZTÉSSOROZAT – egyeztetett a dél-zalai tervekről a miniszterelnökkel a város és a térség országgyűlési képviselője 

PALINI ZAJVÉDŐ FAL – aláírásukkal támogathatják a megépülését a településrészen élők 

GALLYAZÁS A KÖZTERÜLETEKEN – levágják a rossz helyen lévő vagy beteg ágakat, kivágják a menthetetlen fákat a szakemberek

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu